Počas rastu mláďat je potrebné búdku pravidelne čistiť. Čistenie začnite ale až vtedy, keď aj posledné vyliahnuté mláďa má minimálne týždeň. Mláďatá je potrebné vyberať z búdky veľmi opatrne. Stáva sa, že nešikovným zaobchádzaním im môžete poškodiť kĺby na nohách, prípadne ich nechtiac stlačiť a tým im spôsobiť vnútorné zranenia.

Zaschnutý trus na nohách mláďat neodstraňujte

Preto ich premiestňujte naozaj veľmi opatrne a jemne. Zaschnutý trus na nohách mláďat neodstraňujte, mohli by ste ich týmto poškodiť. Trus časom opadne sám, prípadne si ho mláďatá odstránia pri čistení, ktoré prevádzajú už v búdke samé. Ak im trus aj napriek všetkému na nohách stále pretrváva, môžte ho opatrne odstrániť tým, že ho navlhčíte teplou vodou.

Ja osobne búdku vysávam každý deň

Premiestnite ich do nádoby, na dno ktorej ste dali kus látky. Rýchlo povysávajte búdku (trus mláďat je zo začiatku riedky, no postupne hustne a rýchlo schne), prípadne ju umyte vlhkou hubkou a mláďatá rýchlo vráťte späť, aby sa nepodchladili a aby sa o nich rodičia príliš nestrachovali. Ja osobne búdku vysávam každý deň.

Zoznam pripravovaných článkov

V tejto chvíli redakcia nepripravuje žiadne nové články pre zverejnenie.
Andulka Logo
alebo

Ondrej H.

Ondrej H.

Majiteľ a správca portálu.
Jansa

JANSA

Zakladateľka portálu andulka.sk
Jaro O.

Jaro O.

Žurnalista.
Peter P.

Peter P.

Chovateľ anduliek.

Back to Top